Oyun

100 Milyon Dolar Ödüllü Fortnite Dünya Kupası ve Etkinlikler Duyuruldu

Fortnite oyun dünyasının en büyük etkinliklerinden birine adını yazdırdı

Fornite yine oyun dünyasında büyük yankılar getirecek haberler ile oyuncuların yüzünü güldürecek etkinliklerle geliyor. Epic Games 26-28 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan Fortnite Dünya Kupası ve çeşitli etkinlikler ile dağıtılacak olan 100 milyon dolarlık ödül hakkındaki ilk detayları paylaştı.

Fortnite Dünya Kupası

Fortnite Dünya Kupası, 13 Nisan’dan 16 Haziran’a kadar sürecek olan 10 haftalık çevrimiçi açık elemeler ile başlayacak. Her hafta elemelerin koşullarını yerine getiren oyuncular 1.000.000 dolarlık ödül için kıyasıya yarışacaklar.

Fortnite dünya kupası
Fortnite dünya kupası görseli

Bütün Fortnite oyuncularına açık olan elemeler sonuçlandığında en iyi 100 Tekli oyuncusu ve en iyi 50 İkili takımı 26-28 Temmuz’da New York’ta düzenlenecek 30 milyon dolar ödül havuzlu Fortnite Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanacak. Dünya Kupası’na katılan her oyuncu en az 50.000 dolar kazanmayı kesinleştirmiş olacak. Fortnite Dünya Kupası Tekli Şampiyonu olmayı başaran oyuncu 3 milyon dolarlık büyük ödülü almaya hak kazanacak.

Epic Games, battle royale haricinde bir şeyler arayan oyuncuları da unutmamış. Fortnite Dünya Kupası Finalleri boyunca pek çok değişik ve eğlenceli etkinlik farklı mod ve eğlenceler ile oyuncuların yanında olacak. Ayrıca hem bizzat Dünya Kupası’na katılan hem de eğlenceye evlerinden ortak olan oyuncular için daha pek çok sürpriz ve hediye bulunuyor.

Bu etkinlikten nasıl faydalanabilirim

1.000.000 dolar ödüllü haftalık turnuvalar yıl sonuna kadar sürecek. Rekabet ortamını çeşitlendirmek için bu turnuvalarda farklı tür mod ve eğlenceler kullanılacak. Ayrıca Epic Games, dünyanın farklı yerlerindeki partnerleriyle işbirliği yaparak onlara turnuva araçları ve ödül konusunda yardım edecek. Böylelikle hem Fortnite’ın dünya çapındaki rekabetçi etkinlikleri gelişmiş ve 2019 için ayrılan 100 milyon dolarlık ödül daha adaletli şekilde dağıtılmış olacak.

Fortnite1
Fortnite1 görseli

NOT: Herhangi bir Fortnite yarışmasına katılmaya uygun olmak için oyuncunun en az 13 yaşında (veya oyuncunun ikamet ettiği ülkede zorunlu tutulan yaşta, gerekirse daha büyük bir yaşta) olması gerekmektedir. 13 ila 17 yaş (veya oyuncunun ikamet ettiği ülkede zorunlu tutulan yaşta, gerekirse daha büyük bir yaşta) arasındaki oyuncuların ebeveynlerinden veya yasal velisinden izin alması zorunludur. Oyuncuların kendileri tarafından yarışmaya kaydedilen tüm Epic hesapları konusunda iyi itibar sahibi olmaları, ortaya çıkmamış bir ihlal içerisinde olmamaları gerekmektedir. Ayrıca oyuncuların Epic kurallarını çiğnedikleri için cezalı durumda olmamaları veya daha önce bu tarz bir ceza almış olmaları halinde tüm ceza süresini bitirmiş olmaları gerekmektedir. Etkinlik, kanunla sınırlanmış veya yasaklanmış olan yerlerde geçersizdir. Oyuncuların katılımı konusunda ilave şartlar ve hükümler mevcuttur.

Oyun dünyası hakkındaki diğer gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün