Haber

Turkcell’in Yeni Genel Müdürü’nden Fiber Altyapı Açıklaması

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan geleceğe dair planlarından söz etti

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, Turkcell’in hedeflerini ve vizyonunu tüm kamuoyuna duyurdu. Özellikle fiber internet konusunda sürekli bahseden Murat Erkan , ortak altyapı fikrinden de söz etti ve müşteri odaklı bir çalışmanın gerektiğine değindi.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Önümüzdeki dönemde müşteri odaklı yaklaşımımızı güçlendirerek, yeni akıllı teknolojilerimiz ile müşterilerimizin hayatlarına değer katmaya devam edeceğiz. Satış kanalımızı Bireysel, Kurumsal ve Uluslararası olmak üzere 3 ana odak üzerinde yeniden şekillendirdik. Temel değişim amacımız müşterimizle daha güçlü bir duygusal ilişki içinde olduğumuz bir organizasyona ulaşmak.”

Bu konunun sonra Türkiye’deki bağlantı sorunlarına ve internetin dağıtılmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Murat Erkan, şu sözleri söyledi:

“Turkcell olarak yıllardır ortak altyapı konusunun önemini her fırsatta dile getiriyoruz. Ülkemizde yaklaşık 20 milyon hane var. Şu anda fiberin ulaştığı hane sayısı ise yaklaşık 5 milyon. Acilen 15 milyon haneye daha fiber ulaştırmamız gerekiyor. Maalesef bu alanda atalet içerisindeyiz. Sektördeki tüm oyuncuların sahip oldukları fiber altyapıları paylaşarak bundan sonra yapacakları altyapı yatırımını ortak yapması gerekli. Bu altyapıları bizlerin ayrı ayrı yatırım yaparak tamamlamasının maliyeti 13-15 milyar dolar olur. Bu da ülke kaynaklarının israfı demek. Halbuki hem mevcut altyapıyı paylaşıp hem de bundan sonraki yatırımları beraber yaparsak bunun maliyeti 2-2,5 milyar dolar olur.”

Turkcell'in Yeni Genel Müdürü’nden Fiber Altyapı Açıklaması

Son sözlerinde Türkiye’deki 5G konusundan bahseden Murat Erkan, 1 Nisan 2019’da 4.5G şebekesi üzerinden İstanbul Ankara ve İzmir’deki örnek canlı sahalara 5G sinyalini verdiklerini belirtti ve Türkiye’nin bir an önce 5G ile buluşması için olan güçleriyle çalıştıklarından söz etti.

Ülke Genelinde Yaşanan İnternet Sorununa Turkcell’den ilk Açıklama Geldi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün