HaberTeknoloji

Yerli otomobil rakipleri ile karşı karşıya! İşte farkları !

TOGG – Türkiye’nin Otomobili Girişimi Grubu yıllardır hasretle beklediğimiz yerli otomobili, Gebze’de düzenlediği etkinlikte tanıttı. Özellikleri ile kendine hayran bırakan yerli otomobil, SUV ve Sedan olmak üzere iki model ile karşımıza çıktı.

TOGG’un hedefi 2030 yılına kadar 5 farklı modeli kullanıcılar ile buluşturmak. ShiftDelete.Net olarak ilk bakış videosunu sizlerle paylaştığımız yerli otomobil piyasadaki rakipleri karşısında neler sunuyor? Sonuçlar oldukça sevindirici.

2020’de yollarda görmeye başlayacağımız C-SUV segmentindeki yerli otomobil rakipleri karşısında neler sunuyor? Habertürk tarafından yayınlanan tablo, yerli otomobilin açıklanan özelliklere göre adeta rakipsiz olduğunu gösteriyor.

Yerli otomobil rakipleri: Volvo XC40 Recharge ile karşı karşıya

Yerli otomobilin motor tarafında iki seçenek sunduğunu duyurmuştuk. 200 beygir gücünde arkadan itişli modele ek olarak 400 beygir güçünde dört çeker bir model bulunuyor. İki model arasındaki menzil farkı ise: 300 KM ve 500 KM.

Tabi, bu menzil farkında batarya kapasitesi ön plana çıkıyor. 400 beygir gücündeki model 90 kWh, 200 beygir gücündeki model ise 45 kWh bataryaya sahip olacak. Bu bataryalar yaklaşık 30 dakikada yüzde 80 şarj olabilecek.

Tabloya baktığımızda yerli otomobilin en büyük rakibi: Volvo XC40 Recharge karşısında bile üstünlük sağlayabildiğini görüyoruz. Aşağıda yer alan linke tıklayarak elektrikli Volvo XC40 hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tabi, yerli otomobilin satışa sunulmasına en az iki yıl olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu karşılaştırma tamamen TOGG tarafından açıklanan veriler dikkate alınarak yapılmış durumda.

Daha Fazla Göster

M.Mustafa SAYI

CodeSoftware Co-Founder

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün