HaberTeknoloji

Robot Evcil Hayvan Olarak Tasarlanan, Dünyanın İlk Biyonik Kedisi: MarsCat

Çinli bir teknoloji şirketi, dünyanın ilk biyonik kedisi olan MarsCat’ i geliştiriyor. Robot evcil hayvan olarak tasarlanan MarsCat, özellikleriyle gerçek bir kedi gibi hissettiriyor.

Günümüzde artık her şey için bir robot bulabilirsiniz. Çin merkezli bir teknoloji firması olan Elephant Robotics, kısa bir süre önce dünyanın ilk biyonik robot kedisi olan MarsCat’i tanıttı.

Tamamen otonom bir ev robotu olan MarsCat, insanları eğlendirmeyi hedefleyen dünyanın ilk biyonik kedisi. Gerçek bir kedi gibi davranarak insanlarla etkileşime giriyor yani sadece sıradan bir robot değil. Ayrıca MarsCat’ in hareketlerini kontrol etmek için ekstra bir işlem gerekmiyor. O doğuştan bir kedi 🙂

Tamamen duyarlı ve hassas etkileşimlere sahip olan biyonik kedi, dokunuşunuzu hissedebiliyor, sesinizi duyabiliyor, yüzünüzü görebiliyor ve oyuncaklarla oynayabiliyor. MarsCat, dokunuşunuzu hissederek tüm farklı etkileşimlere cevap verebiliyor. Ayrıca “otur” gibi önceden programlanmış bazı komutları da anlayabiliyor. Ee daha ne olsun? 🙂

Tıpkı gerçek kediler gibi her MarsCat’ in gözleri, vücudu ve hatta kişiliği birbirinden farklı tasarlandı. Güçlü dört çekirdekli Raspberry Pi ile kolayca programlanabiliyor ve kullanıcılara sonsuz olanaklar sunan biyonik kedi MarsCat, şu anda Kickstarter projesi olarak geliştiriliyor ve üretilebilmesi için destekçiler tarafından fonlanıyor.

MarsCat, geleceğin robot evcil hayvanları için başlangıç olabilir. Proje tamamlanırsa, dünyanın ilk biyonik kedisi önümüzdeki yıl 1300 dolar civarında fiyatla satışa sunulacak ve eğitim, araştırma gibi alanlarda kullanılabilecek.

https://youtu.be/MEn1QzHQ8AI

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün