Teknoloji

Mac İçin Tasarlanan Klavye Keychron K1

Uzun Bir Özellik Listesine Sahip K1'i İnceliyoruz

Geçtiğimiz birkaç yılda, mekanik klavyeler PC kullanıcıları ve bilgisayarını kullanırken özel hisler isteyen kullanıcılar arasında popüler hale geldi. Ancak Mac’le birlikte kullanılmak üzere tasarlanan mekanik klavyelerin sayısı oldukça az. Windows için tasarlanan klavyeleri Mac’de kullanmak ne kadar yanlış yerleşime sahip olsa da Mac’e özgü işlevsel tuşları kullanamamak sinir bozucu olabiliyor. Özellikle kablosuz bir klavye arıyorsanız seçenekleriniz daha da azalacaktır.

Bu yüzden 74 dolar olan K1 oldukça ilginç bir ürün. Geçen yıl Bir kitlesel fonlama projesinden hayat bulan K1, özellikle Mac ile kullanılmak üzere tasarlanmış bir kablosuz mekanik klavyedir. Windows’a özgü bir Versiyonu da mevcut. Bilgisayara Bluetooth bağlantısı kullanarak bağlanır, aynı anda üç farklı aygıtla eşleştirilebilir ve ortam denetim tuşları ile Mac’e özgü bir işlevselliğe sahiptir. Kullanıcıyı birçok yükten kurtarmak için özel kısayol tuşları vardır.

Genel olarak özellikleri

K1, dört seviyeli tek renkli arka ışık veya tam RGB dizisi ve 87 veya 104 tuşlu düzenler için seçeneklere sahiptir. Üzerindeki tuş anahtarları, diğer mekanik klavyelerin çoğundan farklıdır: kalın, şekillendirilmiş bir düzen yerine, bunlar düz tuş başlıklarına sahip “düşük profilli” anahtarlardır. K1 ilk bakışta mekanik bir klavye olarak bile tanınmıyor; bir dizüstü bilgisayar klavyesi veya başka bir standart bilgisayar klavyesi gibi görünüyor. Tuş başlıklarının altındaki anahtarlar, Fraly Blue tipinde, 7.6 mm yüksekliğinde düşük profilli bir tıklama anahtarı, 3 mm hareket mesafesi ve 1 mm hareket noktasıdır.

Bunlara ek olarak şarj etmek için Type-C bağlantı noktası kullanılıyor. kablosuz olmasının yanı sıra kablolu olarak da kullanılabiliyor.

Klavyenin üst kenarında kablolu veya kablosuz kullanımı seçebilmek için bir anahtar bulunuyor. K1 Windows kullanıcılarını da düşünerek, Windows ve Mac arasında geçiş yapabilmek için bir anahtar eklemiş. Keychron, 2.000mAh bataryası ile, LED modeli ile 15 saat ve RGB sürümüyle 10 saat kullanım ömrü vadediyor.


Gelişmelerden haberdar olamak için buraya bakınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün