Haber

Google Bugünkü Erişim Sorunu Hakkında Açıklama Yaptı

Google ve ona bağlı servisler olan YouTube, Gmail, Google Analytics bugün kısa süreliğine Türkiye’de erişim dışı kaldı.

Rekabet Kurumu’nun Google’a kestiği ceza, Google’ın ceza karşılığında aldığı yaptırım kararı ve son olarak 19 Aralık’ta yaşanan erişim sorunları, siber saldırı tatbikatları… Alışık olmadığımız bir haftayı geride bırakırken yaşanan sorunlar, internette pek çok bilgi kirliliğine de neden oluyor. 

Bugün yaşanan olay ise birçok kişinin bir anda panik olmasına neden oldu. Birçok kişi Google’ın en önemli hizmetlerinden olan YouTube ve Google’a erişim sağlayamadı. Bu da tüm gözleri Google’ın üzerine çekti. Olay kısa bir süre için kullanıcıları etkilemiş olsa dahi kullanıcıların Google hizmetleri eksikliği çok bariz bir şekilde hissedildi. Birçok kişi Google’ın yaptırım uygulamaya başladığını düşünmüş olsa da Google, durumun uzaktan yakından bununla ilişkili olmadığını ifade eden bir açıklama yaptı.

Google, yaklaşık bir saatlik kesintinin sonucunda Google Cloud üzerinden bir açıklama yaptı. Açıklamadaysa şu ifadeler yer aldı:
“Google’ın Bulgaristan’daki ağı üzerinden yönlendirilen trafiği etkileyen birden fazla eşzamanlı fiber kesintileri sorunu, 2019-12-19 02.36 ABD/Pasifik tarihi itibarıyla tüm etkilenen kullanıcılar için çözüldü. Google hizmetleri, erişim için birincil olarak Bulgaristan ağ noktamızı kullanan kullanıcılar için belirli bir süre erişilemez durumda kaldı. Sorunu çözmeye çalışırken gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz. Sorunun asıl nedenini belirledik ve olumsuz etkilenen trafiği farklı kısımlara yönlendirdik. Sorun hakkında bir iç soruşturma başlatmış durumdayız ve ileri bir tarihte ayrıntıları kamuoyuna duyuracağız.”

Umarım Google ile aramızdaki sorun bir an önce çözülür ????

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün