ProgramlamaYazılım

Kodlama Öğrenirken Aynı Zamanda Para Kazanacağınız Siteler

Hem kodlama becerilerinizi geliştirecek hem de para kazanmanızı sağlayacak en iyi siteler

Kodlamayı seviyorsanız ya da merakınız varsa sizin için sayısız çevrimiçi kaynak mevcut. Kaynaklar sayısız olsa da, çoğu yeni başlayanların unuttuğu şey, pratik yapma ihtiyacıdır. Kodlamanın nasıl yapıldığını öğrenmek kritik bir ilk adımdır, ancak kodlamanın pratiğe dökülmesi de bir o kadar önemli bir adımdır. Pratik yapmak, kodlamayı yaptığınız dilde iyi olmaktan çok daha önemlidir. Bu yazıda bu amaç için tasarlanmış birkaç siteyi sizlerle paylaşacağız.

TopCoder

Kodlama pratiği denilince ilk akla gelen sitelerden biridir. Oldukça fazla üyeye sahip olan TopCoder, Size günlük ve haftalık kodlama rekabetleri verir.

HackerEarth

Kodlama becerilerinizi geliştirmek için önerilen bir diğer web sitesi HackerEarth. Kuruluşların ihtiyaçlarına en uygun yazılım geliştiriciyi bulmalarını sağlamak amacıyla geliştirici adayların teknik ve mantıksal becerilerinin otomatik olarak değerlendirilmesi için bir platform sağlar. Bunun için challengelar yapar. Yapılan challengelara 1 hafta önceden kayıt olmanız gerekiyor. Ayrıca tek başınıza girdiğiniz bazı görevler mevcut.

CoderByte

Yeni başlayanlar ve orta düzeydeki geliştiriciler için tasarlanan bu site 2012 yılında Daniel Borowski tarafından kurulmasından bu yana, web sitesi iyi ve özel bir geliştirici topluluğuna sahip oldu.

Project Euler

Web sitesi kodlama becerilerinizi arttırmanıza yardımcı olacak olan bu site yaklaşık 100.000 özel geliştirici topluluğuyla bu listedeki en popüler kodlama sitelerinden biridir. Her hafta kodlama ile ilgili eleştirel düşünme ve problem çözmeyi içeren, yeni bir zorlukla karşılaşıyorsunuz.

CodeChef

Geliştirici topluluğuna meydan okuyan ve onları meşgul etmek amacıyla kurulan bu site, geliştiricilerin uygulama yapabilecekleri, rekabet edecekleri ve geliştirebilecekleri bir platform sunuyor. Burada her hafta yeni bir kodlama yarışmasına katılabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün