Teknoloji

Intel Yeni 10. Nesil 10 nm ‘Ice Lake’ İşlemcilerini Tanıttı

Intel, 10. nesil 10 nm işlemcilerini Computex 2019 dahilinde tanıttı.

Intel her zaman bize büyük yenilikler ile gelmiştir. Computex 2019 etkinlikleri devam ederken son koltuğu tehlikede olan Intel yeni işlemciler ile yeniden gözler önünde. Teknoloji devinin yeni nesil işlemcilerini tanıttığı konferans sırasında işlemcilerin üretiminin tamamlandığı ve perakendeci firmalara gönderilmeye başlandığı ifade edildi. Intel’in 10. nesil işlemcileri 10nm olacak şekilde tasarlandı.

Intel’in ne zaman 7nm işlemci üreteceği merak konusu iken AMD bu esnada 7nm işlemcilerini duyurmuş durumda. Intel’inde yakın zamanda 7nm işlemcilerini duyuracağını umuyoruz.

Intel’in verdiği konferansta işlemcinin yeni özelliklerinden bahsederken yine de tüm özelliklerinden tam olarak bahsedilmedi sadece temel özelliklerine ve öne çıkan başarılarından söz eden Intel’e göre yenilenen dahile ekran kartı ile 1080P çözünürlükte oyunları sorunsuz bir şekilde karşılayacağı ayrıca 4K görüntülerinde rahatlıkla oynatılabileceğini aktardı. Intel’in yapmış olduğu yenilikler sayesinde üstün grafik kalitesine ihtiyacı olmayan kullanıcılar dahili ekran kartı desteği ile işlerini rahatlıkla halledebilecekler.

intel 10 nm işlemciler

Intel’in söylediğine göre işlemciler yapay zeka ile destekleniyor böylece sizin yapmış olduğunuz kullanıma bağlı hareketleriniz yapay zeka tarafından değerlendirilip öğreniliyor. Bu şekilde kullanıcıya daha iyi bir deneyim kazandırılma amaçlanıyor. Ayrıca yapılan tek yenilikler bunlar ile sınırlı değil, güç tüketimi konusunda da gelişmeler kaydeden intel dizüstü bilgisayarlarda da güç tüketimini minimal düzeye indirgemiş durumda.

İşlemcilerin fiyatı konusunda bir açıklama yapılmadı ama satıcılara dağıtılmaya başlanmış durumda.

Asus Yeni Laptop Modellerini Tanıttı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün