HaberTeknoloji

WhatsApp’a Grup Mesajlarının Otomatik Silinmesi Özelliği Geldi

WhatsApp’ın geçtiğimiz ay Android platformuna sunduğu bir özellik, şimdi de iOS’a geldi. Grup mesajlarının otomatik olarak silinmesine yardımcı olan bu özellik WhatsApp’ın iOS beta sürümünde ortaya çıktı.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son dönemlerde büyük bir değişimin içerisinde. Geliştiriciler, güncellemelerle uygulamayı daha işlevsel bir hale getirmek için neredeyse her gün yeni bir beta sürüm güncellemesi sunuyor.

Yaklaşık bir ay önce WhatsApp’ ın Android platformu için geliştirilen beta sürümüne kazandırılan bu özellik, kullanıcıların çok da ilgilenmedikleri gruplarından gelen mesajlardan, kolaylıkla kurtulabilmesine yardımcı oluyordu. Çünkü bu özellik, grup mesajlarını otomatik olarak siliyordu. Şimdi bu dikkat çekici özellik, iOS platformuna geliyor.

WhatsApp, aktif olmadığınız gruplardan gelen mesajlardan kurtulmanızı sağlayacak.

WhatsApp’ın yeni özelliklerini daha beta aşamadayken duyuran WABetaInfo tarafından açıklanan grup mesajlarını otomatik olarak silme özelliği, WhatsApp’ın son iOS beta sürümünde ortaya çıkmış durumda. Ancak bu etkili özelliğin tüm kullanıcıların hizmetine ne zaman sunulacağı konusu şu an için belirsizliğini koruyor. Yani iPhone kullanıcıları, bu özelliği kullanmak için bir süre daha beklemek durumunda kalacak gibi görünüyor.

Grup mesajlarını otomatik olarak silebilen bu özellik, doğrudan grup ayarları içerisinde yönetiliyor. Kullanıcılar, bu özelliği aktif ettiklerinde tüm gruplara ait mesajları silmiyorlar. Üstelik geliştirici ekip, bu özelliğin daha da işlevsel bir yapıya sahip olması için farklı zaman seçenekleri sunuyor. Yani kullanıcılar, gruplardaki mesajları birkaç farklı zaman dilimi içerisinde silmeyi tercih edebilecekler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün