Haber

Windows 10’nun Giriş Yöntemi Değişiyor

Microsoft'un windows 10'a getireceği yeni güncelleme ile Windows Hello özelliğinin geleceğini duyurdu

Microsoft’un, kendi biyometrik kimlik kontrol sistemi olan ‘Windows Hello’ için FIDO2 sertfikası aldığını duyurdu. Bu yeni özellik mayıs ayında dağıtılacak olan güncelleme ile eklenecek. Windows hello sadece bilgisayarlara değil cep telefonlarına da eklenecek.

Windows hello ile kullanıcılar şifre yazmak yerine yüzlerini ve parmaklarını kullanabilecekler. Bu doğrulama yöntemi sadece bilgisayarı açarken değil farklı noktalarda da kullanabilecekler. Microsoft biyometrik doğrulama sisteminin eski doğrulama yöntemlerine göre 3 kat daha hızlı olduğunu açıkladı. Bu yöntem ile kullanıcılar şiflerini unutsalar bile yüzleri ya da parmakları sayesinde giriş sağlayabilecekler.

Windows hello

Yapılan açıklamalara göre kullanıcıların şifre kullanmayı sevmediği anlaşılmış durumda. Biyometrik doğrulama sistemleri kullanıcıları bir hayli sevindirecek gibi duruyor. Ayrıca yazılı şifreler bilgisayar korsanları için pek de büyük bir engel sayılmaz.

Mayıs ayının sonunda gelcek olan güncelleştirme Insider programına dahil olan kullanıcılara sunulmaya başlanmış durumda. Bir kaç hafta sürecek olan testlerin ardından Microsoft, Windows 10 Mayıs güncellemesini tüm kullanıcıların kullanımına sunacak.

Apple, Eylül Ayında 6.1 inç ve 6.5 inç OLED Ekranlı İki Yeni Telefon Tanıtacak

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün