Teknoloji

Apple, Eylül Ayında 6.1 inç ve 6.5 inç OLED Ekranlı İki Yeni Telefon Tanıtacak

Apple ürün tedarik kaynaklarına göre Apple, büyüyen kamera modülüne yer bulmak için 5,8 inç ekranlı modeli iptal edip 6,1 inçlik modeli OLED ekranlı premium versiyona dönüştürüyor

Apple, yıllardır neredeyse aynı şekilde devam ettirdiği tasarımını değişen teknoloji nedeniyle değiştirmek zorunda. Japon teknoloji blogu Macotakara tarafından Apple ürün tedarik zincirindeki kaynaklarından edilinen bilgilere göre Apple, 2019 model iPhone serisinde değişikliğe gidecek. 2018 yılında 5,8 inç ve 6,5 inçlik OLED ekranlı premium ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone modellerini tanıtan şirket, 2019 yılında 6,1 inç ve 6,5 inç OLED ekranlı premium modellerini piyasa sürecek.

Apple’nin bu hareketiyle büyük bir değişikliğe gideceği kesin ekran boyutlarında da değişiklik yapması oldukça iyi özellikle 6.1 inç ekran boyutuna sahip bir telefondan söz edecek olursak ne çok büyük nede çok küçük denecek bir boyutta. Kullanım açısından bakılacak olursa rakiplerine göre daha rahat bir kullanım sunacağı kesin.

Macotakara’ya söylediklerine göre Apple’ın 5,8 inçlik bırakıp 6,1 inç ekranlı modeli premium seviyesine getirmesinin ana nedeni, yeni iPhone’ların üçlü kamera sistemine sahip olacak olması. Konsept görsellerde de gördüğümüz gibi 2019 model iPhone’lar, üç arka kameralı olacaklar ve bu durum, yeni iPhone’ların şimdiye kadarki en büyük kamera modülüne sahip olmasına neden olacak.

Apple, Eylül Ayında 6.1 inç ve 6.5 inç OLED Ekranlı İki Yeni Telefon Tanıtacak

Kamera modülünün büyük olması, cihazın da büyük olmasını demektir. Böylesine büyük bir kameranın 5,8 inçlik bir telefona yerleştirilmesi hem görsel açıdan hoş durmuyor hem de teknik açıdan çözülmesi gereken bazı sıkıntılar çıkarıyor. Sadece bunlar ile de kalmıyor gelişmiş bir kamera modülü pek de küçük olmuyor bundan dolayı telefonlar biraz kalınlaşabilir. Bana soracak olursanız telefon dediğin birazcık kalın ve ağır olmalı. Sony bu konuda pek sorun yaşamıyor ne de olsa telefon yeni modülleri de rahatlıkla alabilecek ölçülerde.

Marvel Yeni Bir Film mi Çekecek

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün