Teknoloji

Galaxy F Hakkında Öğrendiğimiz Herşey

Yeni katlanabilen telefon Galaxy F hakkında tüm bildiklerimiz

Samsung uzun yıllardır katlanabilir yapıda dokunmatik ekranlı akıllı telefon üreteceğine dair mesajlar veriyordu. Birçok teknoloji fuarında konsept tasarımları, birçok endüstriyel haber ajansında dedikoduları paylaşılan bu muhteşem teknoloji artık gerçek oldu. Samsung’un 7-8 Kasım 2018 tarihleri arasında San Francisco’da gerçekleştirdiği Samsung Geliştirici Konferansı dahilinde, firmanın ilk katlanabilir ekranlı dokunmatik akıllı telefonu gün ışığına çıktı. Galaxy F adıyla piyasaya çıkacağı iddia edilen bu yepyeni akıllı telefon, belki de cep telefonlarının geleceğini şekillendirecek ve her gün gözümüzün önünden ayırmadığımız akıllı telefonlarımıza farklı bir şekilde bakmamızı sağlayacak. Eğer bu ilginç cihazın detaylarını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu listemizde Samsung katlanabilir ekranlı akıllı telefon Galaxy F hakkında bilmeniz gereken tüm detayları bulacaksınız.

Teknolojiyi takip edenler, Güney Kore menşeili Samsung’un TV, monitör ve ekran paneli üretiminde dünya lideri olduğunu bilirler. Şu an sadece Samsung Galaxy serisi akıllı telefonlar değil, piyasada Apple dahil birçok firma Samsung imzasını taşıyan AMOLED ekran panellerini kullanıyor. Bugüne kadar AMOLED teknolojisiyle epey dikkat çekmeyi başaran Samsung, şimdi bu ekran panelini bükülebilir halde kullanıma sunacak. Eğer bir başka çılgın firma benzer teknolojiyi sessizce geliştirmediyse, Samsung’un katlanabilir dokunmatik ekranlı akıllı telefonu türünün ilk örneği olacak.

Android telefonların ekranları uzun bir süre boyunca 16:9 görüntü oranında kalmıştı. LG Optimus VU ve benzeri sıradışı akıllı telefonlar haricinde çok az Android telefon 16:9 görüntü oranının dışına çıkmıştı. Ekran yapısı itibarıyla katlanabilir bir tasarımla gelen Samsung Galaxy F, ekranı katlanmış haldeyken 21:9, ekranı açılmış haldeyken 4.2:3 görüntü oranına sahip olacak. Ekranın katlanmış haldeki boyutu 4,6 inç boyuta ve 840 x 1960 piksel çözünürlüğe, açık halde iken 7,4 inç boyuta ve1536 x 2152 piksel çözünürlüğe sahip olacağı da paylaşılan bilgiler arasında.

Galaxy F hakkında ? fiyatı ne kadar olabilir

Dünyadaki ilk katlanabilir ekranlı kapasitif dokunmatik ekranlı akıllı telefon örneği olacağı için, Samsung’un Galaxy F beklentileri epey büyük. Son derece yüksek fiyatla piyasaya çıkacağı aşikar olmasına rağmen Samsung, bu telefondan 1 milyon adet satmayı hedefliyor.

Samsung’un teknoloji tutkunlarına bu ilginç akıllı telefonu sunmak için fazla beklemeye niyeti yok. Artık epey yaklaşmış olduğumuz 2019 yılının Mart ayında Samsung Galaxy F’in piyasaya çıkması bekleniyor. Galaxy F’yi ülkemizde de satışta görebilecek miyiz bizde merak ediyoruz.

Ayrıca bknz : https://codewk.com/katlanabilir-telefon-tasarimina-yeni-bir-boyut-kazandiracak/

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün