Haber

Pentagon, Türkiye’ye Ait İki F-35’in Teslim Edileceğini Duyurdu

ABD ve Türkiye arasında uzun zamandır süren tartışmaların ardından Pentagon'dan F-35 uçaklarının teslimatına dair net bir açıklama geldi

Uzun zamandır Türkiye ile ABD arasında bir sorun haline gelen F-35’lerin teslimatı konusunda net sonuçlar alınmaya başlandı. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Türkiye’ye ait bir F-35’in Arizona’daki Luke Hava Üssü’ne gönderildiğini ve diğer F-35’in de yarın gönderileceğini duyurdu.

Hâlihazırda Luke Hava Üssü’ndeki eğitim süreçleri devam eden iki F-35’e ek olarak gelen yeni F-35’lerle birlikte Türkiye’ye 4 adet F-35 uçağı teslim edilmiş olacak. Eğitim süresinin sonuna yaklaşan F-35’lerin Kasım ayında Türkiye’ye teslim edilmesi bekleniyor.

Amerika F-35’leri Türkiye’ye vermeme konusunda ne kadar diretse de sonucunda kendisinin zararlı çıkacağını anlamış durumda.

Bugün düzenlenen basın toplantısında konuşan Pentagon Sözcüsü Charles E. Summers, Türk pilotların F-35 eğitimlerine devam edeceğini söyledi. Pilotların F-35 eğitimleri 1-2 yıl arası sürebiliyor. Pentagon’un bu açıklaması iki ülke arasındaki ilişkilerin düzelmesine az da olsa yardımcı olabilir.

Meizu 16s Amiral Gemisi Katili Özellikleri Ortaya Çıktı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün