Haber

Windows 10’un 2019’daki İlk Büyük Güncellemesinin Ne Zaman Geleceği Belli Oldu

Dört gözle beklediğimiz 2019 yılının ilk en büyük güncellemesini tarihi belli oldu

Dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft, daha önceden Windows 10 için yılda dört kez büyük güncelleme yayınlardı. Ancak Ekim ayında yaşadığı talihsizliklerden dolayı olmalıdır ki bu kararını her yıl iki büyük güncelleme göndereceğiz şeklinde değiştirdi.

Microsoft, yaptığı açıklama ile Windows 10 1903 sürümünün Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi ismini verdiğini ve kullanıcıların daha etkin kullanabileceği gücünü üst seviyelere çıkaracağı yepyeni bir güncelleme dağıtım sistemi ile pek çok yeni özelliğin olacağını açıkladı.

Güncelleme, gelecek haftadan itibaren Windows Insider programına kayıtlı kullanıcılara dağıtılacak. Mayıs ayının sonlarına doğru ise aşamalı olarak tüm Windows 10 kullanıcılarının kullanılımına sunulacak. Microsoft, güncelleme sistemi ile ilgili çok fazla geri bildirim aldıklarını belirtirken, bu nedenle güncellemenin bildirilmesi, indirilmesi ve yüklenmesi ile ilgili yeni bir sistem oluşturduklarını aktardı.

Windows 10'un 2019'daki İlk Büyük Güncellemesinin Ne Zaman Geleceği Belli Oldu

Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi ile birlikte Windows 10 kullanıcıları ilk olarak işletim sistemine yeni bir güncelleme geldiğinin bildirimini alacaklar. ;Ancak güncellemenin yüklenip yüklenmemesi tamamen kullanıcıların kararına kalmış olacak. Güncellemeler yalnızca mevcut sürümün hizmet tarihi sona erdiği zaman otomatik olarak yüklenecek. Bu süre de her güncelleme için yaklaşık olarak iki yıldır.

Yeni güncellemede kullanıcılar, tüm etkinlikleri 35 gün boyunca durdurabilecekler. Ayrıca güncellemellerin yalnızca el ile kontrol ettiklerinde indirebilecekler. Ayrıca akıllı aktif saat özelliği, kullanıcıların hangi saatler arasında aktif olduğunu algılayıp güncellemeleri buna göre gerçekleştirecek. Şu anda aktif saat manuel olarak ayarlanabiliyor fakat çoğu kullanıcı böyle bir özelliğin olduğundan bile haberdar değil.

Eminiz ki Windows 10’a gelecek bu büyük güncelleme ile kullanıcıların yaşadığı sorunların bir çoğu ortadan kalkacaktır. Özellikle Microsoft’un Ekim ayında yaşadığı olaylardan büyük ders aldığını biliyoruz.

Thanos’un Göründüğü Üçüncü Avengers: Endgame Fragmanı Yayınlandı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün